Köszönöm, hogy ebben az évben is olvastátok a bejegyzéseimet. Áldott, békés Karácsonyt és boldog új esztendőt kívánok!
2016. dec. 22.
2016. dec. 11.
2016. dec. 9.
Kis kedvencek titkos élete
2016. dec. 8.
2016. dec. 6.
2016. dec. 4.
Adventi vásár
2016. dec. 3.
Görbe lábú manóka
2016. nov. 29.
Fenyődísz
Idén a karácsonyfára fehér kesztyűket és piros almákat szeretnék tenni. Almáim vannak, de kesztyűket készíteni kellett.Fehér posztóból szabtam, duplán, majd aranyfonállal hópelyhet hímeztem mindkét oldalára. Ezután a csukló részre aranyszalagot varrtam géppel úgy, hogy az egyik oldalon akasztója legyen a másik oldalon pedig masnit tudjak kötni. Ezután a két darabot szintén géppel összevarrtam. A hópehelyhez sablont készítettem. 6 cm-es sugarú körbe 45 fokonként vonalat húztam, majd szikével vékonyan kivágtam.
Köszönöm, hogy leírod a véleményedet!
2016. nov. 27.
2016. nov. 13.
Mibe teszi a Mikulás a finomságokat?
Milyen gyorsan telik az idő, néhány hét és itt a karácsony. Persze előtte még a Mikulás kopog az ajtónkon. Előrelátó Nagyik kérték tőlem ezeket a Mikulás csizmákat. Remélem sok finomság kerül majd mindegyikbe, a méretük nem lehet akadály.
A csizmákat finom puha polárból varrtam, arany zsinórokkal díszítettem. Fenyő, angyalka is került rájuk és persze a Mikulást váró gyerekek nevét is ráhímeztem valamennyire.
A sablont megtaláljátok a "letölthető minták" között
Köszönöm, hogy leírod a véleményedet!
2016. szept. 29.
Interaktív textilkönyv
Biztos sokan ismeritek a képességfejlesztésnek ezt a remek módját, módszerét. Sokféleképpen nevezik: interaktív könyv, nyugi könyv, lapozgató. Valamennyi fedi a valóságot, tevékenykedés közben észrevétlenül fejleszti a gyermeket, lapozgatás közben néhány percig nyugalomban tevékenykedik. Az együtt játszás jó lehetősége!
Elkészült az én első könyvem a család legfiatalabb "férfi" tagjának. Ötleteket én is az interneten találtam. Főképp a finommotorika fejlesztésére szolgál, de lehetőséget ad formaazonosításra, tárgyak felismerésére, megnevezésére, mesehallgatásra, mely a figyelmet, türelmet, képzeletet fejleszti. Remélem élvezni fogja.
A fedőlapra egy békát varrtam, cipzárral. A nyelve jó hosszú szalag, amire karikákat lehet felfűzni. Legfölül, gyöngyöket lehet húzogatni - színeket megnevezni.
A következő oldalon szerszámokat lehet megnevezni, le fel rakosgatni. Később, ha nagyobb lesz, sorrendiséget is meg lehet határozni. Instrukció után, körlapocskát helyezhet a megnevezett szerszámra. Nagyobb korában a tő és sorszámolás gyakorlására is játékos lehetőség lehet.
A második oldalon a formaazonosítással ismerkedhet. Nagyon szereti a munkagépeket, ami ösztönző lehet.
A harmadik oldalon egy páva tollait gombolgathatja, tetszőlegesen, vagy megnevezett színek szerint. Ez az oldal a színek gyakorlására, számlálásra, sorrendiség gyakorlására alkalmas. Ja, és lassan megtanulhatja a gombolást!
A negyedik oldalon egy katica pöttyeit tudja rakosgatni, számlálni.
Az ötödik oldalon csipeszelés a feladat. A napocska sugarait rakhatja fel tetszőlegesen. A napocskát le is lehet venni, hátul egy kis gumi alá be tudja dugni az ujját és el lehet énekelni a "Süss fel nap" dalocskát.
A hatodik oldal "leveszem - felteszem" játék. Képalakítás, rész-egész viszonyának megláttatása a cél.
A hatodik, hetedik oldal mesélésre ad lehetőséget, ujjbábokkal. Először a felnőtt meséjét hallgathatja, de talán egy-két év múlva már önállóan is el fogja tudni mesélni a "Két kicsi bocs meg a róka" mesét.
A hátlapon a szín szerinti azonosítást gyakorolhatja, ismerkedhet a négyzettel, mint síkmértani formával.
A könyv összeállítása nem volt könnyű, keresgélek majd valami egyszerűbb megoldást. A szalaggal való lezárás azért jó, mert megtanulhatja rajta a kötés technikáját, bár lehet, hogy egy kicsit vékony és csúszós a szalag. Majd idővel kiderül!
Köszönöm, hogy leírod a véleményedet!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)