2016. szept. 29.
Interaktív textilkönyv
Biztos sokan ismeritek a képességfejlesztésnek ezt a remek módját, módszerét. Sokféleképpen nevezik: interaktív könyv, nyugi könyv, lapozgató. Valamennyi fedi a valóságot, tevékenykedés közben észrevétlenül fejleszti a gyermeket, lapozgatás közben néhány percig nyugalomban tevékenykedik. Az együtt játszás jó lehetősége!
Elkészült az én első könyvem a család legfiatalabb "férfi" tagjának. Ötleteket én is az interneten találtam. Főképp a finommotorika fejlesztésére szolgál, de lehetőséget ad formaazonosításra, tárgyak felismerésére, megnevezésére, mesehallgatásra, mely a figyelmet, türelmet, képzeletet fejleszti. Remélem élvezni fogja.
A fedőlapra egy békát varrtam, cipzárral. A nyelve jó hosszú szalag, amire karikákat lehet felfűzni. Legfölül, gyöngyöket lehet húzogatni - színeket megnevezni.
A következő oldalon szerszámokat lehet megnevezni, le fel rakosgatni. Később, ha nagyobb lesz, sorrendiséget is meg lehet határozni. Instrukció után, körlapocskát helyezhet a megnevezett szerszámra. Nagyobb korában a tő és sorszámolás gyakorlására is játékos lehetőség lehet.
A második oldalon a formaazonosítással ismerkedhet. Nagyon szereti a munkagépeket, ami ösztönző lehet.
A harmadik oldalon egy páva tollait gombolgathatja, tetszőlegesen, vagy megnevezett színek szerint. Ez az oldal a színek gyakorlására, számlálásra, sorrendiség gyakorlására alkalmas. Ja, és lassan megtanulhatja a gombolást!
A negyedik oldalon egy katica pöttyeit tudja rakosgatni, számlálni.
Az ötödik oldalon csipeszelés a feladat. A napocska sugarait rakhatja fel tetszőlegesen. A napocskát le is lehet venni, hátul egy kis gumi alá be tudja dugni az ujját és el lehet énekelni a "Süss fel nap" dalocskát.
A hatodik oldal "leveszem - felteszem" játék. Képalakítás, rész-egész viszonyának megláttatása a cél.
A hatodik, hetedik oldal mesélésre ad lehetőséget, ujjbábokkal. Először a felnőtt meséjét hallgathatja, de talán egy-két év múlva már önállóan is el fogja tudni mesélni a "Két kicsi bocs meg a róka" mesét.
A hátlapon a szín szerinti azonosítást gyakorolhatja, ismerkedhet a négyzettel, mint síkmértani formával.
A könyv összeállítása nem volt könnyű, keresgélek majd valami egyszerűbb megoldást. A szalaggal való lezárás azért jó, mert megtanulhatja rajta a kötés technikáját, bár lehet, hogy egy kicsit vékony és csúszós a szalag. Majd idővel kiderül!
Köszönöm, hogy leírod a véleményedet!
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Kedves hozzászóló